Saint Etienne - Metz, wynik meczu - 2-1

Starcie pomiędzy Saint Etienne a Metz, rozegrane w czwartek na Stade Geoffroy-Guichard, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-1. Spotkanie w ramach rundy barażowej Ligue 1 przyniosło emocje od pierwszego gwizdka, a wynik na przerwę wynosił 1-1. W drugiej połowie Saint Etienne skutecznie przechyliło szalę na swoją korzyść, zdobywając decydującego gola i tym samym zapisując na swoim koncie cenne trzy punkty.

Mecz pomiędzy Saint Etienne a Metz: Emocje na Stade Geoffroy-Guichard

30 maja 2024 roku na legendarnym Stade Geoffroy-Guichard odbył się elektryzujący mecz piłki nożnej w ramach rundy relegacyjnej Ligue 1. Gospodarze, Saint Etienne, zmierzyli się z drużyną Metz w starciu, które dostarczyło kibicom mnóstwo emocji. Mecz rozpoczął się o godzinie 18:30, a za sprawiedliwość na boisku odpowiadał francuski sędzia, Benoît Millot.

Wynik końcowy: 2-1

Wynik do przerwy: 1-1

Bramki:

• Ibrahim Sissoko 19' 1-0 (asysta: M. Cafaro)
  • Ibrahim Traoré 45' 1-1 (asysta: L. Camara)
  • Irvin Cardona 80' 2-1 (asysta: M. Cafaro)

Żółte kartki (Gospodarze):

• Yvann Maçon 34'
  • Ibrahim Sissoko 89'

Żółte kartki (Goście):

• Kévin N'Doram 71'

Relacja z meczu: Minuta po minucie

Spotkanie rozpoczęło się w atmosferze pełnej napięcia, jako że oba zespoły miały wiele do udowodnienia. Już od pierwszych minut było widać, że zarówno Saint Etienne, jak i Metz, są zdeterminowane, aby zdobyć cenne punkty.

W 19. minucie gospodarze otworzyli wynik meczu. Po znakomitej akcji zespołowej piłka trafiła do M. Cafaro, który precyzyjnym podaniem obsłużył Ibrahima Sissoko. Sissoko nie zawiódł i umieścił piłkę w siatce, wywołując euforię wśród fanów Saint Etienne. Wynik 1-0 dla gospodarzy.

Goście nie zamierzali oddać pola bez walki. Mimo że Saint Etienne kontrolowało grę, Metz konsekwentnie starało się wyrównać. W 34. minucie Yvann Maçon z Saint Etienne otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny, co dodało nieco pikanterii do meczu.

Tuż przed przerwą, w 45. minucie, Metz zdołało wyrównać. L. Camara zagrał przez linię obrony Saint Etienne, a Ibrahim Traoré wykorzystał sytuację i strzelił gola na 1-1. Kibice obu drużyn wstrzymali oddech, gdy sędzia Millot zakończył pierwszą połowę.

Druga połowa rozpoczęła się z nową intensywnością. Obie drużyny były zdeterminowane, aby zdobyć decydujące bramki. W 71. minucie Kévin N'Doram z Metz otrzymał żółtą kartkę za niebezpieczne zagranie. Atmosfera stawała się coraz bardziej napięta.

Moment kluczowy nadszedł w 80. minucie, kiedy ponownie M. Cafaro odegrał kluczową rolę. Tym razem obsłużył Irvina Cardonę, który z zimną krwią pokonał bramkarza Metz. Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem na 2-1.

Końcówka meczu była pełna dramatycznych zwrotów akcji. W 89. minucie Ibrahim Sissoko z Saint Etienne otrzymał żółtą kartkę, co dodało jeszcze więcej emocji. Mimo wszelkich prób ze strony Metz, gospodarze utrzymali przewagę i wygrali mecz.

Wynik końcowy 2-1 dla Saint Etienne sprawił, że kibice na Stade Geoffroy-Guichard opuszczali stadion w doskonałych nastrojach. To było niezapomniane spotkanie, pełne zwrotów akcji, emocji i pięknych bramek. Saint Etienne pokazało, że potrafi walczyć do samego końca, a Metz musiało przełknąć gorycz porażki, mimo chwilowej nadziei na lepszy wynik.