Nantes - Metz, wynik meczu: 0-2

Wczoraj, 3 marca 2024 roku, na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbył się mecz pomiędzy drużynami Nantes i Metz w ramach 24. kolejki Ligue 1. Po wyrównanej pierwszej połowie, ostatecznie to zespół Metz zdominował drugą część gry i pewnie pokonał gospodarzy 2-0. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem po pierwszej połowie.

Mecz pomiędzy Nantes a Metz - Relacja

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00 na stadionie Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau w ramach 24. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym tego starcia był Eric Wattellier z Francji.

Początek meczu był bardzo intensywny, a już w 2. minucie Fali Candé z drużyny gości został ukarany żółtą kartką. Obie ekipy starały się narzucić swój styl gry, a atmosfera na stadionie była niesamowita. Kibice dopingowali swoje zespoły, tworząc niesamowitą kulę dźwięku.

Pomimo zażartej walki na boisku, do przerwy żadna z drużyn nie zdołała pokonać bramkarzy. Wynik 0-0 utrzymywał się na tablicy wyników.

Druga połowa okazała się być bardziej widowiskowa. W 58. minucie G. Mikautadze zdobył pierwszą bramkę dla Metz, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Nantes próbowało odpowiedzieć, ale tylko 2 minuty później M. Udol podwyższył prowadzenie dla gości na 2-0. G. Mikautadze asystował przy tej bramce, pokazując świetne zgranie w ataku.

Gospodarze próbowali odrobić straty, ale nie potrafili znaleźć sposobu na zabezpieczenie bramki przeciwnika. W końcówce meczu emocje sięgały zenitu, co skutkowało serią kartek. Douglas Augusto, Jean-Charles Castelletto oraz Nicolas Cozza z Nantes otrzymali żółte kartki. Z kolei w drużynie Metz kartonikami ukarani zostali Fali Candé oraz Maxime Colin.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść Metz. Gospodarze nie zdołali pokonać solidnej obrony gości i musieli uznać ich wyższość. Nantes będzie teraz musiało się zregenerować przed kolejnymi trudnymi spotkaniami ze swoimi przeciwnikami Marseille, Strasbourg oraz Nice. Z kolei Metz czekają starcia z zespołami Clermont Foot, Reims oraz Monaco.