Spotkanie Metz - Monaco zakończone wynikiem 2-5 na obiekcie Stade Saint-Symphorien dnia 2024-03-30 16:00

W meczu 27. kolejki Ligue 1 pomiędzy Metz a Monaco, który odbył się 30 marca 2024 roku o godzinie 16:00 na Stade Saint-Symphorien, Monaco odniósł zdecydowane zwycięstwo, pokonując rywali 5-2. Wynik 0-3 na przerwę nie pozostawił wątpliwości, że to goście byli zdecydowanie dominującą drużyną tego starcia.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Metz (Gospodarz) a Monaco (Goście) rozpoczął się o godzinie 16:00 na Stade Saint-Symphorien. Sędzią głównym spotkania był Eric Wattellier z Francji. Emocje sięgały zenitu w tej 27. kolejce Ligue 1.

Wynik końcowy to 2-5 na korzyść drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-3 dla Monaco, które prezentowało znakomitą grę ofensywną.

Bramki padły w następujących minutach: T. Minamino 4' (0-1, asysta: E. Ben Seghir), M. Akliouche 10' (0-2), Vanderson 16' (0-3, asysta: A. Golovin), F. Balogun 76' (0-4), P. Diallo 78' (1-4, asysta: K. Kouao), I. Sané 84' (2-4, asysta: K. Kouao), F. Balogun 87' (2-5, asysta: T. Kehrer).

Metz próbowało odrabiać straty, co zaowocowało dwiema bramkami w drugiej połowie, jednak Monaco utrzymało przewagę do końcowego gwizdka.

Podczas meczu Gospodarze otrzymali [ilość] żółtych kartek, natomiast Goście [ilość]. Czerwoną kartkę obejrzał [imię i nazwisko zawodnika Gospodarzy], a [imię i nazwisko zawodnika Gości].

Relacja z meczu

Jakże gorzka porażka dla Metz na ich własnym terenie! Stade Saint-Symphorien stękało pod naporem genialnej gry ofensywnej Monaco. Już w 4. minucie T. Minamino wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania. Monaco nie zwalniało tempa i do przerwy zdobyło kolejne dwie bramki, nie dając szans gospodarzom na skuteczną ripostę.

Druga połowa to prawdziwa burza emocji. Pomimo starań Metz, Monaco utrzymywało kontrolę nad meczem. W 76. minucie F. Balogun podwyższył prowadzenie gości na 0-4. Jednak Gospodarze nie poddawali się i za sprawą P. Diallo oraz I. Sané zmniejszyli straty. Niestety dla Metz, F. Balogun ponownie trafił do siatki w 87. minucie, ustalając wynik meczu na 2-5 dla Monaco.

Atmosfera na stadionie była niesamowicie intensywna, kibice przeżywali każdą akcję ze zdwojoną energią. Niestety dla Gospodarzy, ta kolejka Ligue 1 przyniosła im gorzki smak porażki. Czy Metz zdoła się podnieść po tym bolesnym meczu i powrócić na zwycięską ścieżkę? Niedługo przekonamy się, bowiem ich kolejne starcia zapowiadają się równie emocjonująco.