Mecz Montpellier - Metz zakończony wynikiem 3-0

W dniu 18 lutego 2024 roku na Stade de la Mosson-Mondial 98 odbył się mecz Ligue 1 pomiędzy Montpellier a Metz. Montpellier odniosło pewne zwycięstwo, pokonując rywali z Metz 3-0. Po pierwszej połowie Montpellier prowadziło 1-0, ale w drugiej części spotkania zwiększyło swoją przewagę, zapewniając sobie trzy punkty. Mecz ten miał miejsce w ramach 22. kolejki ligowej.

Montpellier 3-0 Metz: Sylla, Sagnan i Savanier rozgromili gości

W sobotnie popołudnie na Stade de la Mosson-Mondial 98 odbyło się spotkanie pomiędzy Montpellier a Metz w ramach 22. kolejki Ligue 1. Gospodarze okazali się zdecydowanie lepsi od swoich rywali, zwyciężając 3-0.

Od samego początku meczu Montpellier narzuciło swoje warunki. Już w 3. minucie I. Sylla zdobył bramkę po asyście J. Ferriego, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0.

Po przerwie gospodarze nie zwalniali tempa. W 50. minucie M. Sagnan podwyższył prowadzenie po zagraniu T. Savaniera, ustalając wynik na 2-0 na korzyść Montpellier.

Metz próbowało odrobić straty, jednak to Montpellier było skuteczniejsze. W 86. minucie T. Savanier strzelił bramkę na 3-0, nie pozostawiając złudzeń co do zwycięzcy tego spotkania.

Gospodarze otrzymali żółte kartki w osobach Boubakara Kouyaté (13'), Modibo Sagnan (30') i Bećira Omeragića (69'). Z kolei zawodnicy Metz ukarani byli żółtymi kartkami: Joel Asoro (78'), Fali Candé (83') oraz Lamine Camara (90').

Pomimo zażartej walki na boisku, czerwone kartki nie padły ani po jednej stronie, co świadczyło o zaciętości, ale też fair play panującym na boisku.

Montpellier po takim zwycięstwie z pewnością nabierze pewności siebie przed kolejnymi meczami. Ich najbliżsi rywale to: Marseille, Strasbourg oraz Nice. Z kolei Metz będzie musiał podjąć walkę z Lyonem, Nantes oraz Clermont Foot.