Lorient - Metz, wynik spotkania - 2-3

W meczu 13. kolejki Ligue 1 drużyna Lorient podejmowała Metz w Stade Yves Allainmat - Le Moustoir. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Metz 3-2, pomimo że na przerwę to Lorient prowadził 2-1. Mecz odbył się 26 listopada 2023 roku o godzinie 14:00.

Mecz Lorient - Metz: Dramatyczne zwycięstwo gości

Dnia 26 listopada 2023 roku na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Lorient i Metz w ramach 13. kolejki Ligue 1. Emocje sięgały zenitu, a ostateczny wynik 2-3 na korzyść Metz na długo pozostanie w pamięci kibiców. Sędzią głównym spotkania był Jeremie Pignard z Francji.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego gola gości, kiedy to już w 1. minucie K. Van Den Kerkhof wykorzystał doskonałą okazję stworzoną przez C. Sabaly'ego, rozbudzając nadzieje Metz na zwycięstwo.

Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli. W 7. minucie R. Faivre doprowadził do wyrównania, świetnie wykorzystując asystę S. Doucouré. Emocje na trybunach sięgnęły zenitu, gdy E. Kroupi ustawił wynik na 2-1 na korzyść Lorient w 22. minucie.

Druga połowa przyniosła równie dużo emocji. W 65. minucie I. Traoré wyrównał na 2-2 po asyście M. Udol, a w 83. minucie A. Jallow zdobył bramkę na wagę zwycięstwa dla Metz. Po tym trafieniu atmosfera na stadionie była wręcz elektryzująca.

Obie drużyny zebrały również sporo kartek. Żółte kartki otrzymali Darlin Yongwa i Siriné Doucouré z Lorient oraz Matthieu Udol z Metz. Czerwonych kartek nie było.

Warto dodać, że zarówno Lorient, jak i Metz mają trudne mecze przed sobą. Lorient zmierzy się z Toulouse, Marseille i Strasbourg, podczas gdy Metz czekają pojedynki z Lille, Stade Brestois 29 i Montpellier.