Metz vs Montpellier, wynik meczu 0-1

W sobotnim starciu drużyn Metz i Montpellier, to goście wyszli zwycięsko, zdobywając cenne trzy punkty. Mecz zakończył się wynikiem 0-1 na korzyść Montpellier, którzy utrzymali prowadzenie zdobyte jeszcze przed przerwą. Spotkanie odbyło się w ramach 16. kolejki Ligue 1, na stadionie Stade Saint-Symphorien.

Mecz Ligue 1: Metz kontra Montpellier

W sobotę, 17 grudnia 2023 roku na Stade Saint-Symphorien odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Metz a Montpellier. Atmosfera na stadionie była gęsta, a kibice obu zespołów tchnęli w niej niesamowite emocje.

Rozpoczęcie meczu zapowiadało się obiecująco, jednak to goście szybko przejęli kontrolę nad grą. Już w 9. minucie Tomas Savanier z Montpellier znalazł drogę do bramki Metz, zdobywając pierwszego gola, który zapisał się na tablicy wyników.

Po pierwszej połowie wynik to 0-1 na korzyść drużyny gości, co z pewnością było rozczarowujące dla kibiców gospodarzy. Mimo to, obie drużyny prezentowały dynamiczną i wyrównaną grę.

W drugiej połowie emocje nie opadały. Pape Diallo z drużyny Metz otrzymał żółtą kartkę w 53. minucie, a kolejną żółtą kartkę obejrzał Matthieu Udol w doliczonym czasie gry (90+').

Goście również nie uniknęli kartek - Christopher Jullien został ukarany żółtą kartką w 74. minucie, zaś Benjamin Lecomte z Montpellier zobaczył żółtą kartkę w 85. minucie.

Warto wspomnieć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki w trakcie meczu.

Wynik końcowy meczu to 0-1 dla Montpellier, które zdobyło cenne trzy punkty na wyjeździe. Metz będzie musiał podnieść się po tej porażce i przygotować do kolejnych trudnych spotkań z Paris Saint Germain, Clermont Foot i Toulouse. Z kolei Montpellier czekają starcia z takimi rywalami jak Marseille, Amiens i Lech Poznan.